OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE BOROWIE

      Mszą świętą sprawowaną przez Proboszcza Parafii ks. Dariusza Parafiniuka w intencji Ojczyzny rozpoczęły się w Borowiu obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe szkół w Głoskowie i Borowiu a także z OSP w Borowiu i Chrominie. W uroczystej mszy uczestniczy licznie mieszkańcy gminy Borowie, młodzież i nauczyciele z borowieckich szkół i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, wójt gminy Wiesław Gąska, Przewodnicząca Rady Gminy Alicja Szaniawska, Sekretarz Gminy Marta Serzysko, delegacje z zakładów pracy.

       Po zakończeniu mszy świętej chór szkolny „Orchidea” z Zespołu Oświatowego w Borowiu przedstawił przygotowany przez siebie montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej.

       Dalsza część uroczystości miała miejsce przy Figurze Najświętszego Serca Jezusowego w parku w centrum Borowia.

       Na początku tej uroczystości po odśpiewaniu hymnu, Wójt Gminy Wiesław Gąska wygłosił okolicznościowe przemówienie:

Pokaż treść przemówienia
...

       Następnie delegacje samorządu gminy Borowie i Parafii, jednostek organizacyjnych i zakładów pracy, instytucji, zespołów ludowych, a także mieszkańcy złożyli kwiaty. Po Mszy przed kościołem wśród uczestników uroczystości rozdano 150 biało – czerwonych goździków, które zostały złożone pod figurą.

       Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestniczy uroczystości zwiedzili wystawę znajdującą się w zabytkowym kościele poświęconą osobą deportowanym SYBIRAKOM. Uczestników uroczystości Gminny Ośrodek Kultury częstował gorącą kawą, herbatą i pączkami. Wójt Gminy Wiesław Gąska składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości.

Galeria zdjęć z uroczystości:
Powrót