OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE BOROWIE

      Mszą świętą sprawowaną przez Proboszcza Parafii ks. Dariusza Parafiniuka w intencji Ojczyzny rozpoczęły się w Borowiu obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe szkół w Głoskowie i Borowiu a także z OSP w Borowiu, Chrominie, Głoskowie i Iwowem oraz delegacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Iwowego. W uroczystej mszy uczestniczy licznie mieszkańcy gminy Borowie, młodzież i nauczyciele z borowieckich szkół i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, wójt gminy Wiesław Gąska, Przewodnicząca Rady Gminy Alicja Szaniawska, Sekretarz Gminy Marta Serzysko, delegacje z zakładów pracy.

       Po zakończeniu mszy świętej chór szkolny „Orchidea” z Zespołu Oświatowego w Borowiu przedstawił przygotowany przez siebie montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej.

       Dalsza część uroczystości miała miejsce przy Figurze Najświętszego Serca Jezusowego w parku w centrum Borowia.

       Na początku tej uroczystości po odśpiewaniu hymnu, Wójt Gminy Wiesław Gąska wygłosił okolicznościowe przemówienie:

Pokaż treść przemówienia
...

       Następnie delegacje samorządu gminy Borowie i Parafii, jednostek organizacyjnych i zakładów pracy, instytucji, zespołów ludowych złożyli kwiaty.

       Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestniczy uroczystości zwiedzili wystawę planszową znajdującą się w zabytkowym kościele pt. "Lotnicy Polscy w bitwie o Anglię". Uczestników uroczystości Gminny Ośrodek Kultury częstował gorącą kawą, herbatą i pączkami. Wójt Gminy Wiesław Gąska składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości.

Galeria zdjęć z uroczystości:
Powrót