Finał XVII Gminnego Turnieju Piłki Nożnej
o Puchar Wójta Gminy Borowie.


      Po raz siedemnasty, w niedzielne wakacyjne popołudnia, rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Borwie. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn z terenu naszej gminy tj. drużyna sportowa z Głoskowa, Łętowa, Wilchty, Słupa Pierwszego, Borowia, Filipówki oraz z Chromina.
      W pierwszej fazie turnieju drużyny podzielone były na dwie grupy, z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze. Z pierwszej grupy awans uzyskały drużyny z Borowia i Chromina natomiast z drugiej grupy awansowały drużyny z Wilchty i Filipówki.
      Mecze półfinałowe odbyły się 3 sierpnia podczas festynu sportowo rekreacyjnego w Głoskowie.

Wyniki meczy półfinałowych:
Wilchta – Chromin 4:3
Borowie – Filipówka 3:0

      17 sierpnia podczas festynu w Filipówce przy kilkuset osobowej publiczności zostały rozegrane mecze finałowe. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny z Filipówki i Chromina. Lepszą drużyną okazała się bardziej doświadczona drużyna z Filipówki która ostatecznie wygrała 4:3.
      W wielkim finale zmierzyły się drużyny z Wilchty i Borowia. Po 90 minutach bardzo emocjonującego i dramatycznego meczu wynik był remisowy 3:3. Dlatego też, o zwycięstwie w XVII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Borowie zadecydował konkurs rzutów karnych, w których lepiej „jedenastki” wykonywali zawodnicy z Wilchty i ostatecznie wygrali 6:5.
      Na zakończenie emocjonującej imprezy sportowej Wójt Gminy Wiesław Gąska wręczył zwycięskim drużynom puchary i nagrody pieniężne.

Wyniki końcowe turnieju:
I miejsce – Wilchta – nagroda pieniężna w wysokości 1000zł,
II miejsce – Borowie – nagroda pieniężna w wysokości 800zł,
III miejsce – Filipówka – nagroda pieniężna w wysokości 700zł,
IV miejsce – Chromin – nagroda pieniężna w wysokości 500zł.

<< wstecz