Uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie "Złote Gody"


      W dniu 09 kwietnia 2005 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu miała miejsce uroczystość wręczenia piętnastu parom małżeńskim Medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
      Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w intencji jubilatów odprawioną przez Proboszcza Parafii Pw. Świętej Trójcy w Borowiu ks. Jana Borkowskiego.

Medale otrzymali:

 1. Aniszewska Weronika i Tadeusz zam. Jaźwiny 1
 2. Baran Bronisława i Franciszka zam. Jaźwiny 28
 3. Głasek Marianna i Władysław zam. Borowie
 4. Grobelna Waleria i Paweł zam. Gościewicz
 5. Jaroń Irena i Bolesław zam. Gościewicz
 6. Jakubiak Marianna i Zygmunt zam. Gościewicz
 7. Kublik Kazimiera i Józef zam. Iwowe
 8. Kowalski Kazimiera i Władysław zam. Laliny
 9. Sabak Helena i Marian zam. Laliny 40
 10. Leszek Jadwiga i Stanisław zam. Łętów 30
 11. Rosa Jadwiga i Władysław zam. Laliny
 12. Sabak Stanisława i Edward zam. Iwowe
 13. Szczygielska Teresa i Stanisław zam. Borowie
 14. Tobiasz Stanisława i Stanisław zam. Słup Drugi
 15. Broniszewska Marianna i Stanisław zam. Łętów

       Aktu dekoracji dokonali Wójt Gminy Wiesław Gąska wraz z Panią Stanisławą Prządka - Posłanką na Sejm R.P.
       Zwracając się do Jubilatów Wójt Gminy powiedział:

       Dostojni Jubilaci, Szanowni Państwo,

       Ponad pół wieku temu związaliście się węzłem małżeńskm, stanęliście ramię przy ramieniu aby rozpocząć nowe życie, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przyrzeczenie to składaliście sobie z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie razem dzielić się wspólnie dobrem i złem, wspomagać się wzajemnie w chwilach trudnych i cieszyć się wspólnie radością dnia codziennego. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście, mimo wielu złożonych zdarzeń.
       Pięćdziesiąt lat temu przyszłość Wasza była jak biały nie zapisany papier. Dziś jest to gruba księga, w której zapisane jest pół wieku z Waszego życia. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Było też może i wiele dni smutnych i przykrych. Wszystkie te przeżycia - radości i smutki, troski i obowiązki wobec rodziny, związały Was jeszcze bardziej. Z każdym rokiem zdobywaliście Drodzy Jubilaci nowe doświadczenia, a życie gotowało Wam kolejne próby. Ale żyć w związku małżeńskim to nie znaczy iść drogą usłaną różami, zbierać laury i oklaski, żyć wspólnie z drugą osobą to znaczy przetrwać wszystkie burze, wspólnie pokonywać trudy dnia codziennego.
       Dostojni Jubilaci, teraz możecie podsumować ponad 50 letnie wysiłki i stwierdzić że nie poszły one na marne, że daliście z siebie bardzo dużo rodzinie, sąsiadom, Państwu i społeczeństwu. 50 lat to wiele, ale jak szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinnego, w trosce o wychowanie dzieci i ich przyszły los. Za ten trud i poświęcenie zapewne wdzięczni są Wam Wasze dzieci. Ja zaś w imieniu władz samorządu Gminy Borowie dziękuję za to wszystko dobro, które było Waszym udziałem, za wrzucenie tego symbolicznego kamyka, który przyczynił się do rozwoju naszej Gminy.
       Drodzy Jubilaci w dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek Wójta Gminy Borowie Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Aleksander Kwaśniewski przyznał Państwu Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzę zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności oraz byśmy mogli świętować kolejne jubileusze.

      Zabierając głos Pani Poseł Stanisława Prządka pogratulowała otrzymanych odznaczeń i życzyła Jubilatom wielu lat w zdrowiu i pomyślności.

Aniszewska Weronika i Tadeusz Kublik Józef i Kazimiera Leszek Stanisław
Broniszewska Marianna Kowalska Kazimiera i Władysław Grobelny Paweł
Jaroń Irena i Bolesław Sabak Stanisława i Edward Rosa Jadwiga i Władysław
Tobiasz Stanisława i Stanisław Jakubiak Marianna i Zygmunt Szczygielska Teresa
Głasek Władysław Baran Bronisława i Franciszek

      W tym samym dniu tj. 09 kwietnia 2005 r. o godzinie 10.00 w domu Państwa Heleny i Mariana Sabaków z Lalin odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy w asyście Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Hanny Sitek. Uroczystość odbyła się w gronie najbliższej rodziny Państwa Sabaków, trojga dzieci, czworga wnuków i jednego prawnuczka. Jubilatom odśpiewano „100 lat”, a Wójt Gminy przekazał z tej okazji najlepsze życzenia oraz kwiaty i upominek.

Sabak Helena i Marian Sabak Helena i Marian Sabak Helena i Marian
Sabak Helena i Marian


<< wstecz