Uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie "Złote Gody"


       W dniu 29 października 2005 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu miała miejsce uroczystość wręczenia trzynastu parom małżeńskim Medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
       Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w intencji jubilatów odprawioną przez Proboszcza Parafii Pw. Świętej Trójcy w Borowiu ks. Jana Borkowskiego.

Medale otrzymali:

 1. Państwo Helena i Jan Baranowie
 2. Państwo Eleonora i Czesław Belkiewiczowie
 3. Państwo Halina i Stanisław Kępka
 4. Państwo Janina i Stanisław Latuszkowie
 5. Państwo Regina i Jan Łodygowie
 6. Państwo Wanda i Wacław Malikowie
 7. Państwo Gabriela i Adam Mączka
 8. Państwo Elżbieta i Zdzisław Nurzyńscy
 9. Państwo Regina i Tadeusz Prudzyńscy
 10. Państwo Wanda i Józef Przybyszowie
 11. Państwo Stanisława i Stanisław Rzewuscy
 12. Państwo Zdzisława i Franciszek Wielgoszowie
 13. Państwo Henryka i Marian Włodarczykowie

       Aktu dekoracji dokonali Wójt Gminy Pan Wiesław Gąska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Albert Baran, Sekretarz Gminy Pani Marta Serzysko oraz Z-ca Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Hanna Sitek.


       Zwracając się do Jubilatów Wójt Gminy powiedział:

       Szanowni Państwo, Dostojni Jubilaci

       50 lat temu związaliście się węzłem małżeńskim, stanęliście ramię przy ramieniu, aby rozpocząć nowe życie, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przyrzeczenie to składaliście sobie z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie razem dzielić się wspólnie dobrem i złem przez wszystkie kolejne dni swojego życia, wspomagać się wzajemnie w chwilach trudnych i cieszyć się wspólnie radością dnia codziennego. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście, mimo wielu zapewne zdarzeń i złożonych problemów jakie były Waszym udziałem.
       Pół wieku temu przyszłość Wasza była jak biała, nie zapisana kartka. Dziś jest to gruba księga, w której zapisane zostało 50 lat Waszego wspólnego życia. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Było też może i wiele dni smutnych i przykrych. Wszystkie te przeżycia - radości i smutki, troski i obowiązki wobec rodziny, związały Was jeszcze bardziej. Z każdym rokiem zdobywaliście Drodzy Jubilaci nowe doświadczenia, którymi dzieliliście się i dzielicie nadal z Waszymi dziećmi i wnukami.
       Dostojni Jubilaci, teraz wiecie, po tych przeżytych wielu latach wspólnego małżeńskiego życia, że żyć w związku małżeńskim to nie znaczy jak Wam się na początku tej drogi wydawało, iść tylko drogą usłaną różami, zbierać laury i oklaski, żyć wspólnie z drugą osobą to także przeżywać burze i nawałnice, i wspólnie pokonywać trudy dnia codziennego.
       Dostojni Jubilaci, teraz możecie podsumować ponad 50 letnie wysiłki i stwierdzić że nie poszły one na marne, jestem pewien, że daliście z siebie bardzo dużo rodzinie, sąsiadom, Państwu i społeczeństwu. 50 lat to wiele, ale jak szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o wychowanie dzieci i ich przyszły los. Za ten trud i poświęcenie wdzięczni są Wam Dostojni Jubilaci, Wasze dzieci. Ja zaś w imieniu własnym, obecnego wśród nas Pana Przewodniczącego Rady Gminy Borowie, Pani Sekretarz, Pani Z-cy Kierownika USC i całego samorządu Gminy Borowie, dziękuję za to dobro, które było Waszym udziałem, za dotychczasową pracę, która przyczyniła się do rozwoju naszej małej ojczyzny, jaką jest Gmina Borowie. Nie wstydzimy się tych waszych dokonań i jesteśmy z Was dumni.
       Drodzy Jubilaci w dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek Wójta Gminy Borowie Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Aleksander Kwaśniewski przyznał Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, żeczę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne jubileusze.
       Szanowni Państwo, od kilku lat w miesiącu październiku obchodzony jest na terenie naszej Gminy - Gminny Dzień Seniora. W tym dniu reprezentacje seniorów ze wszystkich naszych sołectw zapraszani są do sali Gminnego Ośrodka Kultury, by wspólnie odrywając sie od codziennych obowiązków spędzić kilka chwil przy śpiewie, muzyce i rozmowach. Z okazji święta składam wszystkim Dostojnym Seniorom najlepsze życzenia - zdrowia, uśmiechu i radości dnia codziennego, uznania i szacunku wśród najbliższych oraz wszelkiej pomyślności. 100 lat Dostojni Jubilaci i Seniorzy.Państwo Helena i Jan Baranowie Państwo Eleonora i Czesław Belkiewiczowie Państwo Halina i Stanisław Kępka
Państwo Janina i Stanisław Latuszkowie Państwo Wanda i Józef Przybyszowie Państwo Regina i Jan Łodygowie
Państwo Wanda i Wacław Malitkowie Pani Gabriela Mączka Państwo Regina i Tadeusz Prudzyńscy
Państwo Stanisława i Stanisław Rzewuscy Pani Zdzisława Wielgosz Państwo Henryka i Marian Włodarczykowie

      Uroczystość umilał Zespół Muzyczny "Kapela Ptasińskich", Zespoły Ludowe "Iwowianki" z Iwowego i "Lalinianki" z Lalin oraz występy wokalno taneczne uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borowiu.

Zespół Ludowy Iwiwianki z Iwowego Zespół Ludowy Lalinianki z Lalin Zespół Muzyczny Kapela Ptasińskich

<< wstecz