Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

W niedzielne popołudnie w  Filipówce odbył się na który mieszkańców gminy Borowie zaprosili: Ochotnicza Straż Pożarna z Filipówki, Rada Sołecka z Filipówki, Klub Aktywnych Kobiet oraz  Gminny Ośrodek Kultury z Borowia i Mieszkańcy Filipówki. Festyn odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego.

W programie znalazły się: pokaz gaszenia pożaru przez Ochotniczą Straż Pożarną   z Chromina motopompą ręczną pochodzącą z lat trzydziestych,  pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, mecze piłki plażowej, a także rodzinne konkursy, gry i zabawy. Wszyscy mieli okazję zobaczyć i wsiąść do konnego wozu strażackiego z lat trzydziestych.

Niedzielny festyn obfitował w atrakcje dla dzieci. Gminny Ośrodek Kultury przygotował konkursy zręcznościowe  oraz malowanie twarzy. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.
Wieczorem zespół „Butterfly”  zaprosił na zabawę pod chmurką. Organizatorzy festynu zadbali także  o wszystkich tych, którzy podczas wspólnej zabawy zechcą skosztować domowych wypieków, wyrobów oraz dań z grilla przygotowanych przez Klub Kobiet Aktywnych. Na najmłodszych uczestników zabawy czekały dmuchane zamki, zjeżdżalnie i trampoliny. 

W niedzielę 7 sierpnia w Chrominie odbył się festyn zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu oraz OSP Chromin.

W programie festynu znalazły się pokazy sprzętu strażackiego oraz ratownictwa drogowego strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, prelekcja  na temat bezpieczeństwa z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz zawody sportowe piłki plażowej i rodzinne konkursy gry i zabawy. Pokaz broni oraz prelekcja o kawalerii w wykonaniu Stowarzyszenia I Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Niedzielny festyn obfitował w atrakcje dla dzieci i młodzieży: loteria fantowa, mecze piłki nożnej i siatkowej oraz malowanie twarzy. Festyn zakończył się zabawą taneczną z zespołem „Butterfly”.


Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu zaprasza państwa do obejrzenia wystawy na temat rzezi wołyńskiej, która znajduje się przed budynkiem Urzędu Gminy w Borowiu.
Wystawa składa się z 11 plansz, na których przybliżona jest historia ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich wobec mniejszości polskiej, podczas okupacji terenów II Rzeczypospolitej przez III Rzeszę, w okresie od lutego 1943 do lutego 1944.


Monday the 10th. .