Gminne Dożynki w Borowiu 2005
Gminne Dożynki w Borowiu 2005

       4 września 2005 roku w Borowiu odbyły się Gminne Dożynki na które, przybyło wielu dostojnych gości, między innymi Posłowie na Sejm RP Pani Stanisława Prządka i Pan Marian Piłka, Senatorowie Pan Krzysztof Borkowski, Sławomir Izdebski, V-ce Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Bogusław Kowalski, Radny Sejmiku Mazowieckiego Pan Waldemar Chmielak.
       Byli również przedstawiciele władz lokalnych: Wójt Gminy Latowicz Bogdan Świątek-Górski, Wójt Gminy Miastków Kościelny Pani Jadwiga Wojda, Wójt Gminy Trojanów Pan Krzysztof Tomaszek, Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Pani Albina Łubian, Wójt Gminy Górzno Waldemar Sabak.
       Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną przez księdza Andrzeja Wisio, który poświęcił wieńce i chleby dożynkowe. Jako pierwsi, ogromny bochen chleba, przekazali Wójtowi Gminy Wiesławowi Gąsce i Przewodniczącemu Rady Gminy Albertowi Baranowi Starostowie Dożynek Państwo Mariola i Mirosław Baran z Brzuzy Nowej. Następnie delegacje wsi na czele z Radnymi Rady Gminy i Sołtysami oraz delegacja z MONAR-u z Głoskowa składali chleb na ręce gospodarzy gminy.
       Wójt Gminy Wiesław Gąska w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim rolnikom i ludziom pracy na wsi za trudną i odpowiedzialną pracę na ziemi naszych ojców oraz za przyniesione owoce ziemi i bochny chleba. Wójt Gminy dokonał także analizy dokonanych inwestycji w minionym czasie. Zaproszeni goście, Posłowie na Sejm RP i Senatorowie RP również dziękowali za rolniczy trud.
       Z bogatym programem pieśni i skeczy ludowych występowały Zespoły: "Borowianki" z Brzuzy, "Lalinianki" z Lalin, "Iwowianki" z Iwowego i Zespół z Chromina. Część artystyczna, w wykonaniu zespołów ludowych, rozbawiła bardzo liczną publiczność. Na zakończenie gminnych dożynek, Wójt Gminy Wiesław Gąska zaprosił wszystkich na zabawę taneczną, organizowaną przez OSP Borowie.


<< wstecz