Gminny Dzień Kobiet

      8 marca 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z tej okazji Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska zaprosił ponad 100 Pań ze wszystkich sołectw gminy, by złożyć Paniom najlepsze życzenia. Po słowach wstępu przybliżających okoliczności walki o równouprawnienie i powstanie przed laty tego pięknego Święta, Wójt Wiesław Gąska życzył Paniom dużo zdrowia, radości, pogody ducha, optymizmu, uśmiechu każdego dnia oraz wszelkiego dobra od drugiego człowieka oraz szczęścia, a także by takie dni jak 8 marca był każdym dniem w ich życiu.

       Warto podkreślić, że w gminie Borowie kobiety aktywnie uczestniczą w życiu publicznym. Stąd też 6 pań sprawuje funkcję radnych: Sylwia Baran, Urszula Mikulska, Marzena Nowak, Elżbieta Osiak, Beata Żaczek. Przewodniczącą Rady Gminy jest również kobieta Pani Alicja Szaniawska. Funkcję Sekretarza i Skarbnika Gminy sprawują kobiety Panie Marta Serzysko i Hanna Ośko. Cztery szkoły zarządzane są przez panie, Renatę Krupa, Jolantę Maszkiewicz, Iwonę Serzysko i Agnieszkę Mikulską i aż 10 kobiet sprawuje funkcje sołtysów wsi - Krystyna Belkiewicz w Borowiu, Krystyna Mikulska w Łętowie, Małgorzata Kluska w Nowej Brzuzie, Joanna Miszta w Starej Brzuzie, Ewa Wielgosz w Słupie Pierwszym, Danuta Gac w Słupie Drugim, Halina Barcikowska w Głoskowie, Elżbieta Rybicka w Kamionce, Bożena Gaładyk w Łopaciance, Maria Sabak w Lalinach.

       Gminną uroczystość swoim występem uświetniła młodzież gimnazjalna z Zespołu Oświatowego w Borowiu. Uroczystość przygotowali pracownicy GOK pod kierunkiem Pana Bogusława Lacha pełniącego obowiązki Dyrektora.

Galeria zdjęćPowrót