Gminny Dzień Kobiet 2015

W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu 14 marca 2015 roku świętowano Gminny Dzień Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Wiesława Gąski przybyło ponad 100 kobiet. Uroczystość poprzedzona została Mszą Świętą sprawowaną w intencji kobiet przez proboszcza parafii ks. Dariusza Parafiniuka.


Wójt Wiesław Gąska witając bardzo serdecznie wszystkie panie podziękował za tak liczne przybycie.

Przybyłe panie reprezentowały 19 sołectw. Wójt Wiesław Gąska w swoim wystąpieniu nawiązał do początków obchodów tego święta. Podkreślił determinację kobiet w walce o prawa kobiet. Podkreślając ważną rolę kobiet w życiu społecznym wójt zaznaczył przy tym jak ważna jest rola kobiet w rodzinie. Podziękował za codzienny trud wkładany w utrzymanie rodziny, wychowanie dzieci, dbanie o ich emocjonalny rozwój. Wszystkim paniom tym obecnym na uroczystości jak i wszystkim mieszkankom gminy Borowie życzę dużo zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, radości płynącej z trudu wychowania dzieci, wnuków a także optymizmu i wiary w lepsze jutro. Niech radość i uśmiech gości codziennie na Waszych ustach. Wszystkiego co najlepsze życzę Paniom – powiedział Wójt Gminy Wiesław Gąska.

Następnie była symboliczna lampka szampana i tradycyjne 100 lat. Gminną uroczystość uświetniła swoim występem młodzież z Zespołu Oświatowego w Borowiu.

Galeria zdjęć
Powrót