5 listopad 2011r. - Gminny Dzień Seniora.

      05 listopada 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu po raz kolejny odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilatom towarzyszyli najbliżsi członkowie rodziny, a także seniorzy z terenu całej gminy zaproszeni w ramach obchodów Gminnego Dnia Seniora.
       Na uroczystość przybyło około 150 osób. Uroczystość została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu. Katarzyna Iwaniec Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu otworzyła uroczystość i powitała zaproszonych gości a następnie złożyła gratulacje i życzenia jubilatom i seniorom.
       W dalszej części Wójt Gminy Wiesław Gąska skierował następujące słowa do jubilatów obchodzących 50-lecie małżeństwa:

      Szanowni Państwo!
      Zgodnie z naszą miejscową tradycją od wielu lat u schyłku kończącego się roku na terenie naszej Gminy obchodzony jest Gminny Dzień Seniora. W tym dniu reprezentacje seniorów ze wszystkich naszych sołectw zapraszamy do sali Gminnego Ośrodka Kultury. By na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i wspólnie spędzić kilka chwil przy śpiewie, muzyce i rozmowach. Ale także by w tak pięknym słonecznym jak dzisiaj dniu towarzyszyć szczególnym gościom a mianowicie złotym jubilatom, w dniu ich jakże pięknego jubileuszu - Złotych Godów.
      50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Wracają wspomnienia, chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. 50 lat to długi okres życia każdego człowieka, ale 50 lat trwania w związku małżeńskim tym bardziej napawa dumą, radością i zadowoleniem a może i lekką zazdrością. Wszyscy, młodsi i starsi musimy też stwierdzić, że jakże szybko mijają te lata. Wam również zapewne dostojni jubilaci - mijały lata we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Nie każdemu jest dane by po 50 latach wspólnego pożycia mógł myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat. By obchodzić Złote Gody. Wam Drodzy Jubilaci, życie tego nie poskąpiło, dało możliwość byśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten jubileusz, a za trud i poświęcenie na pewno są Wam wdzięczne Wasze dzieci i wasi najbliżsi.
      Dziś już wiecie jak wybaczać, wiecie czym jest miłość. Wiecie też ile trudu niesie podjęta decyzja bycia ze sobą przez całe życie...
       Przez te lata spędzone ze sobą razem zbudowaliście księgę historii. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw, które niejednokrotnie gubią gdzieś w codziennej gonitwie swoje marzenia, plany, ideały.
       My życzymy Wam tu wszyscy zgromadzeni na tej pięknej uroczystości wielu ciepłych i pogodnych dni. Niech Wasze szczęście wciąż trwa.

       Szanowni Państwo,
Wiem, że macie Państwo za sobą wiele lat ciężkiej pracy, pewnie chwile niełatwych przeżyć. Niewątpliwie należy Wam się zasłużony odpoczynek. Tym nie mniej przekazujcie dalej waszym najbliższym a przede wszystkim waszym wnukom te wartości które cechują dobrego chrześcijanina - miłość i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka nie wątpię, że wielokrotnie to czyniliście w swoim życiu, i zapewne nie zdając sobie sprawy z tego jak wiele uczyniliście dla drugiego człowieka.
       W imieniu własnym, Pani Sekretarz oraz samorządu Gminy Borowie na czele z obecną z nami Przewodniczącą Rady Gminy Panią Alicją Szaniawską, dziękujemy Wam za wzór pięknej miłości i długoletniego trwania w związku małżeńskim, za dobro, które było Waszym udziałem, za dotychczasową pracę, która przyczyniła się do rozwoju naszej małej ojczyzny jaką jest gmina Borowie. Jak Państwo sięgniecie pamięcią wstecz to inaczej wyglądały Wasze domy, obejścia i zapewne też nasze wioski i cała gmina.

       Szanowni Państwo,
Dodatkowego prestiżu dzisiejszej uroczystości dodają medale prezydenckie za długoletnie pożycie małżeńskie. W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny na wniosek Wójta Gminy Borowie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski przyznał Państwu Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia jak też tego pięknego jubileuszu i życzę zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności oraz byśmy mogli świętować kolejne jubileusze.

      Zaproszeni "złoci" jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. Wręczenia medali dokonali Wójt Gminy Borowie Pan Wiesław Gąska w obecności Przewodniczącej Rady Gminy Pani Alicji Szaniawskiej.


      Uroczystość uświetniły występy artystyczne Zespołu Ludowego „Iwowianki” przygotowanym na tę okazję programem artystycznym.
      Złotym jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia i spokoju.

Galeria zdjęć
Powrót