GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE - FESTYN W FILIPÓWCE


       W niedzielę 21 sierpnia 2011 roku na boisku w Filipówce przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Borowie. Zawody strażackie były jedną z atrakcji festynu pod hasłem „Pożegnanie Lata” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu, Klub Kobiet Aktywnych i OSP w Filipówce.
       W zawodach wzięło udział 6 jednostek OSP z Iwowego, Lalin, Głoskowa, Jaźwin, Chromina oraz Borowia. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów sprawowali Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP druh Wiesław Gąska oraz Wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP druh Tadeusz Baranek. Zgodnie z regulaminem zawody drużyn męskich składały się z dwóch konkurencji: biegu sztafetowego 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego polegającego na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych i podaniu wody. Obie konkurencje przeprowadzane były na czas.

       Wyniki zmagań strażaków przedstawiają się następująco:
MiejsceJednostka OSPŁączny czas w sekundach
IOSP Borowie94,5
IIOSP Laliny101
IIIOSP Iwowe105
IVOSP Głosków113
VOSP Chromin114
VIOSP Jaźwiny166

      Na zakończenie zmagań strażaków odbyły się pokazowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Iwowego oraz Seroczyna.
      Po zakończeniu sportowej rywalizacji nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Starostę Powiatu Garwolińskiego Pana Marka Chciałowskiego, Prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP RP druha Wiesława Gąskę oraz Wiceprezesa Zarządu Gminnego Związku OSP RP druha Tadeusza Baranka.
      Jedną z atrakcji festynu w Filipówce był również pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarna z Borowia, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Galeria zdjęćPowrót