Gminny Dzień Seniora


      W dniu 24 października 2009 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu jak co roku zorganizowano uroczystość związaną z Gminnym Dniem Seniora połączona z jubileuszem 50-lecia związku małżeńskiego.
      Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w intencji jubilatów i wszystkich seniorów z naszej gminy, odprawioną przez Proboszcza Parafii Pw. Świętej Trójcy w Borowiu ks. kan. Stanisława Staręgę.
      Wójt Gminy Wiesław Gąska powitał zaproszonych gości, a następnie skierował słowa do jubilatów obchodzących 50-lecie małżeństwa:

      Dostojni Jubilaci!
      Szanowni Państwo.


      50 lat temu związaliście się węzłem małżeńskim, aby rozpocząć nowe, wspólne życie. Pomimo upływu tak wielu lat, zapewne pamiętacie doskonale ten dzień, kiedy stanęliście obok siebie i składaliście przysięgę – dozgonnej miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej. Wówczas z ufnością patrzyliście w przyszłość i przez myśl Wam nie przyszło, że będziecie wypełniać tle obowiązków i zmagać się wielokrotnie z tyloma problemami. Było zapewne i tak, że jeden kłopot mijał a za chwilę pojawiał się następny. Ale wzajemne dzielenie się tymi problemami, wypowiadane do siebie słowa pocieszenia i dodawania sobie otuchy powodowały, że te wszystkie zmartwienia stawały się mniej dolegliwe.
      Pół wieku to tak długi okres w życiu, który można porównać do grubej księgi, w której zapisany został dzień po dniu Waszego wspólnego życia. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych i zapewne do nich należy zaliczyć pojawianie się w kolejnych latach waszego małżeństwa dzieci, patrzenie jak dorastają jak przychodzą na świat ich dzieci a wasze wnuki. Było też może i wiele dni smutnych i przykrych. Wszystkie te przeżycia, radości, smutki, troski i obowiązki wobec rodziny, wiązały Was jeszcze bardziej.
      Teraz możecie podsumować Wasze 50 letnie wspólne wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne. Jestem pewien, że daliście z siebie bardzo dużo – przede wszystkim waszym dzieciom, rodzinie i całemu społeczeństwu. Zapewne wszyscy z Państwa uczestniczyli w życiu społecznym naszej społeczności lokalnej. 50 lat to wiele, ale jak szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o wychowanie dzieci i ich przyszły los.
      Wiem, że macie Państwo za sobą wiele lat ciężkiej pracy, pewnie niełatwych przeżyć. Niewątpliwie należy Wam się zasłużony odpoczynek. Tym nie mniej jeśli macie takie możliwości, to przekazujcie waszym najbliższym a przede wszystkim waszym wnukom te wartości które cechują dobrego chrześcijanina - miłość do drugiego człowieka, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, bowiem w życiu tak jest, że ręka wyciągnięta do drugiego człowieka będącego w potrzebie czyni cuda, że człowiek staje się silniejszy. I zapewne wielokrotnie to czyniliście w swoim życiu, wiele razy zapewne nie zdając sobie sprawy z tego jak wiele uczyniliście dla drugiego człowieka.
      W imieniu własnym oraz całego samorządu Gminy Borowie, dziękuję Wam za wzór pięknej miłości i długoletniego trwania w związku małżeńskim, za dobro, które było Waszym udziałem, za dotychczasową pracę, która przyczyniła się do rozwoju naszej małej ojczyzny jaką jest gmina Borowie.

      Drodzy jubilaci!
      W dowód Waszego społecznego uznania, dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny, na wniosek Wójta Gminy Borowie Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Lech Kaczyński przyznał Państwu Medale za długoletnie Pożycie Małżeńskie.
      Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku. Życzę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować z Państwem kolejne jubileusze.

      Drodzy Seniorzy, Szanowni Państwo!
      Od kilku lat w miesiącu październiku na terenie naszej Gminy obchodzony jest Gminny Dzień Seniora. W tym dniu reprezentacje seniorów ze wszystkich naszych sołectw zapraszani są do sali Gminnego Ośrodka Kultury. By na chwilę oderwał się od codziennych obowiązków i wspólnie spędzić kilka chwil przy śpiewie, muzyce i rozmowach. By towarzyszyć także jubilatom w dniu ich jubileuszu - Złotych Godów.
      Z tej okazji pragnę złożyć Państwu serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i radości dnia codziennego, uznania i szacunku od najbliższych Wam osób, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności.
      O odczytanie aktu dekoracji proszę Panią Hannę Sitek – Zastępcę Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.


      Zaproszeni "złoci" jubilaci otrzymali Medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego oraz kwiaty i upominki w postaci ciepłych kocy.

  Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 06 lipca 2009 roku Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie odznaczone zostały następujące pary:
 1. Państwo Marianna i Stanisław Adamczyk (zam. Chromin)
 2. Państwo Halina i Kazimierz Dybek (zam. Iwowe)
 3. Państwo Krystyna i Henryk Kargol (zam. Borowie)
 4. Państwo Władysława i Jan Kępka (zam. Łętów)
 5. Państwo Stanisława i Jan Kordaś (zam. Jaźwiny)
 6. Państwo Jadwiga i Wacław Krzewscy (zam. Iwowe)
 7. Państwo Wanda i Wiktor Muchowie (zam. Borowie)
 8. Państwo Teresa i Henryk Odziemczyk (zam. Jaźwiny)
 9. Państwo Irena i Jan Płatek (zam. Jaźwiny)
 10. Państwo Henryka i Krzysztof Reda (zam. Jaźwiny)
 11. Państwo Władysława i Tadeusz Rybiccy (zam Kamionka)
 12. Państwo Apolonia i Eugeniusz Serzysko (zam. Gościewicz)
 13. Państwo Teresa i Jan Wronowscy (zam. Iwowe)

      Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół w Głoskowie. W miłej atmosferze przy lampce szampana Jubilaci wracali wspomnieniami do wspólnie przeżytych lat.
      Złotym jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia i spokoju.
photo_small.jpg photo2_small.jpg photo3_small.jpg photo4_small.jpg
photo5_small.jpg photo6_small.jpg photo7_small.jpg photo8_small.jpg
photo9_small.jpg photo10_small.jpg photo11_small.jpg photo12_small.jpg
photo13_small.jpg photo14_small.jpg photo15_small.jpg photo16_small.jpg
photo17_small.jpg photo18_small.jpg photo19_small.jpg photo20_small.jpg
photo21_small.jpg photo22_small.jpg photo23_small.jpg photo24_small.jpg
photo25_small.jpg photo26_small.jpg photo27_small.jpg photo28_small.jpg
photo29_small.jpg photo30_small.jpg photo31_small.jpg photo32_small.jpg
photo33_small.jpg photo34_small.jpg photo35_small.jpg photo36_small.jpg
photo37_small.jpg photo38_small.jpg photo39_small.jpg photo40_small.jpg
photo41_small.jpg photo42_small.jpg photo43_small.jpg photo44_small.jpg
photo45_small.jpg photo46_small.jpg photo47_small.jpg photo48_small.jpg
photo49_small.jpg photo50_small.jpg photo51_small.jpg photo52_small.jpg
photo53_small.jpg photo54_small.jpg photo55_small.jpg photo56_small.jpg
photo57_small.jpg photo58_small.jpg photo59_small.jpg photo60_small.jpg
photo61_small.jpg photo62_small.jpg photo63_small.jpg photo64_small.jpg
photo65_small.jpg photo66_small.jpg photo67_small.jpg photo68_small.jpg
photo69_small.jpg photo70_small.jpg photo71_small.jpg photo72_small.jpg
photo73_small.jpg photo74_small.jpg photo75_small.jpg photo76_small.jpg
photo77_small.jpg photo78_small.jpg photo79_small.jpg photo80_small.jpg
photo81_small.jpg photo82_small.jpg photo83_small.jpg photo84_small.jpg
photo85_small.jpg photo86_small.jpg photo87_small.jpg photo88_small.jpg
photo89_small.jpg photo90_small.jpg photo91_small.jpg photo92_small.jpg
photo93_small.jpg photo94_small.jpg photo95_small.jpg photo96_small.jpg
photo97_small.jpg photo98_small.jpg photo99_small.jpg photo100_small.jpg