5 października 2011 roku odbyło się oficjalne otwarcie punktu przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Iwowem.


      W wyniku kapitalnego remontu nieużytkowanej części kotłowni, powstała sala zabaw dla dzieci o pow. 40 m2, szatnia oraz samodzielna łazienka. Na ten cel samorząd gminy przeznaczył z własnego budżetu 150 000zł. Dyrekcja wraz z rodzicami za własne środki zakupiła zabawki dla dzieci za około 2 000zł. W chwili obecnej z punktu przedszkolnego korzysta 18 dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
      Na uroczystość otwarcia Przedszkola w Iwowem przybyły przedstawicielki siedleckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Jadwiga Kwiatkowska i Irena Bytniewska. Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska, Przewodnicząca Rady Gminy Alicja Szaniawska, Sekretarz Gminy Marta Serzysko, Skarbnik Hanna Ośko, wykonawca robót Henryk Sitek, kierownik Posterunku Policji w Borowiu Paweł Zboina, dyrektorzy gminnych szkół oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Mariusz Danielczyk z parafii w Latowiczu, który pracuje w szkole jako nauczyciel religii. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem Agnieszka Mikulska, wręczając kwiaty wraz z rodzicami, podziękowała władzom gminy za tak potrzebną w tym środowisku inwestycję.
Powrót