ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE JEDNOSTEK OSP Z TERENU GMINY BOROWIE

       14 lipca 2013 roku w Głoskowie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze w których uczestniczyło sześć jednostek OSP: z Borowia, Głoskowa, Jaźwin, Chromina, Lalin i Iwowego. W zawodach strażackich poza konkursem wystąpiła także Młodzieżowa Żeńska Drużyna Pożarnicza OSP z Iwowego.

       Komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie w osobach brygadier Jarosław Latuszek i kpt. Piotr Kot bacznie przyglądała się wykonywanym przez strażaków ćwiczeniom, którzy mieli do pokonania strażacką sztafetę z przeszkodami i ćwiczenie bojowe. Oba zadania należało wykonać jak najszybciej a zarazem bez popełnienia błędów, które kosztowały punkty karne.

       Należy stwierdzić, że jednostki OSP z gminy Borowie prezentują dobry poziom wyszkolenia i sprawności fizycznej, o czym świadczą osiągnięte podczas zawodów wyniki - powiedział prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP, wójt gminy Borowie, Wiesław Gąska.

       Podobnego zdania byli sędziowie oraz komendant gminny OSP dh Roman Gielo.

       Końcowa kwalifikacja: I miejsce – OSP Borowie, II miejsce – OSP Laliny, III miejsce – OSP Chromin, IV miejsce – OSP Iwowe, V miejsce – OSP Głosków, VI miejsce – OSP Jaźwiny. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy potwierdzające udział w zawodach i zajęte miejsca w ogólnej klasyfikacji. Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zadbał o oprawę muzyczną i bezpośredni przekaz informacji dla licznej publiczności. Organizatorami zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Głoskowie i Urząd Gminy w Borowiu.

Galeria zdjęćPowrót