ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE JEDNOSTEK OSP Z TERENU GMINY BOROWIE

       21 czerwca 2015 roku w Iwowem odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze w których uczestniczyło sześć jednostek OSP: z Borowia, Głoskowa, Jaźwin, Chromina, Lalin i Iwowego.

       Komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie w osobach kpt. Krzysztof Kacprowiec i aspirant Krystian Błażejczyk bacznie przyglądała się wykonywanym przez strażaków ćwiczeniom, którzy mieli do pokonania strażacką sztafetę z przeszkodami i ćwiczenie bojowe. Oba zadania należało wykonać jak najszybciej a zarazem bez popełnienia błędów, które kosztowały punkty karne.

       Należy stwierdzić, że jednostki OSP z gminy Borowie prezentują dobry poziom wyszkolenia i sprawności fizycznej, o czym świadczą osiągnięte podczas zawodów wyniki - powiedzieli sędziowie.

       Podobnego zdania był komendant gminny OSP dh Roman Gielo.

       Końcowa kwalifikacja: I miejsce – OSP Iwowe, II miejsce – OSP Chromin, III miejsce – OSP Laliny, IV miejsce – OSP Borowie, V miejsce – OSP Jaźwiny, VI miejsce – OSP Głosków. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy potwierdzające udział w zawodach i zajęte miejsca w ogólnej klasyfikacji. Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zadbał o oprawę muzyczną i bezpośredni przekaz informacji dla licznej publiczności. Organizatorami zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Iwowem i Urząd Gminy w Borowiu.

Galeria zdjęćPowrót