Karnawałowe Spotkanie Pokoleń - Złote Gody 2011


      8 stycznia 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu zorganizowano Karnawałowe Spotkanie Pokoleń połączone z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego.
      W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm RP Pani Stanisława Prządka, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Pan Stefan Gora, Przewodnicząca Rady Gminy Borowie Pani Alicja Szaniawska, Wójt Gminy Borowie Pana Wiesław Gąska, Sekretarz Gminy Borowie Pani Marta Serzysko.
      Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Wiesław Gąska który przywitał zaproszonych gości, a następnie powiedział:


      Szanowni Państwo, Przed kilkoma dniami rozpoczęliśmy Nowy 2011 rok.
Z tej okazji pragnę złożyć Państwu i Waszym rodzinom serdeczne życzenia: przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i radości w każdym dniu, uznania i szacunku od najbliższych Wam osób, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Życzę, by problemy dnia codziennego nie przysłaniały Wam radości życia. Wszystkiego najlepszego życzę Państwu!
      A teraz pozwólcie Państwo, że skieruję kilka słów do Dostojnych Jubilatów, którzy za chwilę odznaczeni zostaną Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
      Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem szczęścia. Dodatkowego prestiżu dodaje tej uroczystości medal prezydencki Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Pięćdziesiąt lat temu obdarzyliście się zaufaniem i głęboką miłością. Chwyciliście za ręce i ruszyliście w nieznane z wielką nadzieją i odwagą… Wiązało się to z ryzykiem, ale przecież szczęśliwe małżeństwo to najpiękniejsza i najlepsza rzecz, jaką może dać życie. Wasze małżeństwo budowaliście jak buduje się dom – cegła po cegle. Cementowaliście je chwilami czułości i miłości... uczyliście się siebie nawzajem.

      Dostojni Jubilaci! Dzisiejsza uroczystość sprawia, że wracamy do wydarzeń sprzed pięćdziesięciu lat, kiedy wówczas jako młodzi małżonkowie przyrzekaliście sobie dozgonną miłość, wierność, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że będziecie dzielić razem dobre dni, wspomagać się wzajemnie w ciężkich chwilach i cieszyć się wspólną radością. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście, choć na pewno nieraz los rzucał Wam kłody pod nogi. W ciągu tych długich lat przeżyliście wiele dni radosnych i pięknych. Były na pewno też dni smutne i przykre. Wszystkie te przeżycia – radości i smutki, troski i obowiązki – związały Was jeszcze bardziej.
Teraz możecie podsumować swoje 50-letnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne, że daliście z siebie wiele - rodzinie, państwu i społeczeństwu wychowując swe dzieci, wnuki, a może nawet prawnuki.

      Szanowni Jubilaci!
      Wydaje się, że 50 lat to długi okres życia każdego człowieka, ale jakże szybko minęły te lata! Wspólnie troszczyliście się, by zapewnić byt rodzinie, dbaliście o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Za ten trud i poświęcenie na pewno są Wam wdzięczne Wasze dzieci. Nie każdemu dane jest obchodzić Złote Gody. Wam, Drodzy Jubilaci, życie tego nie poskąpiło. Dało możliwość, byśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten jubileusz. Wyrośliście w tym związku małżeńskim z małego nasionka w ogromne drzewo. Silne i potężne. Dziś potraficie wybaczać, wiecie, że „miłość cierpliwa jest, łaskawa, nie zazdrości i nie szuka poklasku…”. Jesteście świadomi, ile trudu wymaga decyzja bycia ze sobą przez całe życie... Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw, które niejednokrotnie gubią gdzieś w codziennej gonitwie swoje marzenia, plany czy ideały.
My życzymy Wam wielu ciepłych i pogodnych dni. Niech Wasze szczęście wciąż trwa.
      W imieniu własnym , Sekretarz Gminy Pani Marty Serzysko oraz samorządu Gminy Borowie na czele z obecną z nami panią Przewodniczącą Rady Gminy Alicją Szaniawską, dziękujemy Wam za wzór pięknej miłości i długoletniego trwania w związku małżeńskim, za dobro, które było Waszym udziałem i za dotychczasową pracę, która przyczyniła się do rozwoju naszej małej ojczyzny, jaką jest gmina Borowie.

      Drodzy Jubilaci!
      W dowód Waszego społecznego uznania, dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny, na wniosek Wójta Gminy Borowie, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przyznał Państwu Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku. Życzę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować z Państwem kolejne jubileusze. ”
      Następnie, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Hanna Sitek odczytała treść Aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz wyczytała osoby. Są to:
 • Państwo Teresa i Stanisław Kopa zam. Iwowe,
 • Państwo Janina i Jan Kordaś zam. Filipówka,
 • Państwo Krystyna i Józef Pałyska zam. Głosków,
 • Państwo Jadwiga i Władysław Reda zam. Iwowe,
 • Państwo Henryka i Stanisław Zadróżni zam. Chromin.

        Całą uroczystość umilały występy artystyczne uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem oraz Zespół Ludowy „Iwowianki”. Złotym jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia i spokoju.

  Galeria zdjęć z uroczystości
  Powrót