Gminny Dzień Seniora

W dniu 24 listopada 2012 r. w Gminie Borowie był obchodzony Dzień Seniora, połączony z jubileuszem Złotych Godów – 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. , celebrowaną przez proboszcza parafii ks. Dariusza Parafiniuka sprawowaną w intencji jubilatów oraz wszystkich seniorów. Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowie, gdzie oprócz Dostojnych Jubilatów i ich rodzin w uroczystości uczestniczyli: Posłowie na Sejm RP Pani Stanisława Prządka oraz Pan Grzegorz Woźniak, Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, ks. Dariusz Parafiniuk, Wójt Gminy Wiesław Gąska, Sekretarz Gminy Marta Serzysko, Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Hanna Sitek, Dyrektor GOK w Borowiu Pan Bogusław Lach oraz seniorzy z Gminy Borowie zaproszeni w ramach obchodów Gminnego Dnia Seniora.

Wójt Gminy Wiesław Gąska powitał zaproszonych gości, a następnie skierował następujące słowa do jubilatów obchodzących 50-lecie małżeństwa:

Drodzy Seniorzy, Szanowni Państwo!

Okazją do dzisiejszego spotkania jest obchodzony w dniu 15 listopada Światowy Dzień Seniora.
Doceniając Państwa rolę w życiu naszej gminy, Wasz dorobek życiowy i Państwa ogromne zaangażowanie, corocznie od kilkunastu już lat w tym okresie na terenie naszej Gminy obchodzimy Gminny Dzień Seniora. W takim dniu jak dzisiejszy reprezentacje seniorów ze wszystkich naszych sołectw zapraszani są do sali Gminnego Ośrodka Kultury, aby na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i wspólnie spędzić kilka chwil przy śpiewie, muzyce i twórczych rozmowach. Chcemy w ten sposób podziękować Państwu za wszystko to co udało nam się wspólnie osiągnąć.
Z okazji tak pięknego Waszego Święta Dnia Seniora, pragnę złożyć Państwu najlepsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i radości dnia codziennego, uznania i szacunku od najbliższych Wam osób, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Szanowni Państwo corocznie w dniu obchodzonego Gminnego Dnia Seniora zapraszamy w sposób szczególny osoby , które obchodzą jubileusz 50 lecia pożycia związku małżeńskiego. Pozwólcie Państwo , że skieruję słowa w kierunku Jubilatów.

Szanowni Jubilaci!
Minęło50 lat od chwili kiedy połączyliście Państwo swój los, kiedy obdarzeni uczuciem i wzajemną miłością powiedzieliście sobie słowo "tak". Ten przeżyty wspólnie czas, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia sensu związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Na pewno w ciągu tych 50 lat były chwile radosne i piękne, ale też nie brakowało wyrzeczeń, smutków i ciężkich doświadczeń. Mimo różnych przeciwności losu wytrwaliście Państwo razem. Możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem i szacunkiem. Dziś już wiecie jak wybaczać, wiecie czym jest miłość doskonała.
Wiecie też ile trudu trzeba ponieść podjętą przed laty decyzją bycia ze sobą przez całe życie... Wasze życie stanowi wzór i inspirację dla tych, którzy wybrali lub też będą wybierać wspólną drogę życia w związku małżeńskim. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać w związku obdarowując się ciągle małżeńską miłością. Jeśli ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiego czynu. Zgromadził prawdziwy skarbiec czynów wielkich i małych. Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o sprawiedliwość i uczciwość w życiu publicznym, oddaliście Państwo swoje najlepsze lata. W dniu dzisiejszym zostaniecie Państwo odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego na wniosek Wójta Gminy Borowie.
Medale te są potwierdzeniem, że wybrana przed laty życiowa droga była słuszna, a Wasz wysiłek, wkład pracy i serdecznych uczuć w dobre wychowanie Waszych dzieci spotkał się z uznaniem. Jedną z najważniejszych wartości, która stanowi źródło duchowej siły społeczeństwa, jest rodzina. Jestem przekonany, że przez te wszystkie lata daliście bardzo dużo rodzinie, lokalnemu społeczeństwu i Państwu Polskiemu. Wasze starania, by stale umacniać zawarty przed laty związek zasługują na najwyższy szacunek.

Drodzy Jubilaci!
W imieniu samorządu gminy Borowie, Pani Przewodniczącej Rady Alicji Szaniawskiej, Sekretarza Gminy Pani Marty Serzysko, Z-cy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i swoim własnym, składam Państwu serdeczne gratulacje. Niech dalsze lata życia upływają Państwu w jak najlepszym zdrowiu, byście zawsze otaczani byli miłością i serdecznością najbliższych Wam osób. Wszystkiego najlepszego państwu życzymy.
Pozwólcie Państwu, że zakończę swoje wystąpienie słowami naszego Wielkiego Polaka Błogosławionego Jan Pawła II:

„W żadnych okolicznościach wartość
małżeństwa, tego nierozerwalnego związku"

    Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 27 czerwca 2012 roku Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczone zostały następujące osoby:
  1. Państwo Krystyna i Stanisław Andrusiukowie,
  2. Państwo Marta i Jan Baran,
  3. Państwo Marianna i Marian Baran,
  4. Państwo Janina i Wacław Gładyszowie,
  5. Państwo Teresa i Zdzisław Osiak,
  6. Państwo Zofia i Jan Rychlica.

Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Pan Wiesław Gąska w asyście Posłów na Sejm RP Pani Stanisławy Prządka i Pana Grzegorza Woźniaka, Starosty Garwolińskiego Pan Mareka Chciałowskiego, ks. Dariusza Parafiniuka Proboszcza Parafii Borowie. Jubilaci otrzymali kwiaty, upominki oraz życzenia.

Uroczystość uświetniły swoim występem rodzime Zespoły Ludowe „Iwowianki” oraz „Lalinianki”, które zaprezentowały spektakl „Zmówiny”. Dalsza część spotkania upłynęła w miłej, sympatycznej atmosferze przy lampce szampana i wspólnym śpiewie.

Galeria zdjęćPowrót