GMINNY DZIEŃ SENIORA

      W dniu 3 października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Seniora. Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Dariusza Parafiniuka w intencji par obchodzących jubileusz Złotych Godów oraz wszystkich seniorów z gminy Borowie.

       Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury oprócz licznie przybyłych seniorów przybyli; Posłowie - Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak, Marek Chciałowski Starosta Powiatu Garwolińskiego ks. Dariusz Parafiniuk - proboszcz parafii Trójcy Św. w Borowiu, Alicja Szaniawska - Przewodnicząca Rady Gminy, Marta Serzysko - Sekretarz Gminy, Hanna Ośko - Skarbnik gminy, Pani Hanna Sitek z-ca kierownika USC oraz gospodarze uroczystości Wójt Gminy - Wiesław Gąska, Katarzyna Iwaniec - dyrektor GOK.

      W trakcie uroczystości 12 par małżeńskich, które przeżyły pół wieku zostało uhonorowanych „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 9 czerwca 2015 roku na wniosek Wójta Gminy.

  Medale otrzymali:
 1. Irena i Czesław Drabarz zam. Laliny
 2. Elżbieta i Jan Jakubiak zam. Gościewicz
 3. Jadwiga i Władysław Kot zam. Laliny
 4. Stanisława i Jan Malitka zam. Chromin
 5. Marianna i Tadeusz Malitka zam. Chromin
 6. Krystyna i Wiktor Mikulscy zam. Głosków
 7. Zofia i Władysław Osiak zam. Jaźwiny
 8. Marianna i Mieczysław Pazura zam. Łopacianka
 9. Maria i Józef Reda zam. Iwowe
 10. Krystyna i Stanisław Sabak zam. Laliny
 11. Maria i Jan Serzysko zam. Borowie
 12. Halina i Jan Zboina zam. Nowa Brzuza

       Wójt Gminy Wiesław Gąska skierował następujące słowa do jubilatów i wszystkich przybyłych na uroczystość seniorów:

Szanowni Państwo!
Zgodnie z naszą miejscową tradycją od wielu lat u schyłku powoli kończącego się roku na terenie naszej Gminy obchodzony jest Gminny Dzień Seniora. W tym dniu seniorzy ze wszystkich naszych sołectw zapraszani są do Gminnego Ośrodka Kultury, przede wszystkim po to, by Was Państwo na chwilę oderwać od codziennych obowiązków i wspólnie spędzić kilka chwil przy śpiewie, muzyce i rozmowach. Ale także by w tak pięknym słonecznym jak dzisiaj dniu towarzyszyć szczególnym gościom, a mianowicie złotym jubilatom, w dniu ich jakże pięknego jubileuszu 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Jubileusz ten zwany jest - Złotymi Godami. Na początek chcę przytoczyć słowa Naszego nieżyjącego już rodaka Św. Jana Pawła II, który wypowiedział je do małżonków: Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie.
50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Wracają wspomnienia, chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. 50 lat to długi okres życia każdego człowieka, ale 50 lat trwania w związku małżeńskim tym bardziej napawa dumą, radością i zadowoleniem a może i lekką zazdrością. Wszyscy, młodsi i starsi musimy też stwierdzić, że jakże szybko mijają te lata . Wam również zapewne dostojni jubilaci - mijały lata we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Nie każdemu jest dane by po 50 latach wspólnego pożycia mógł myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat. By obchodzić Złote Gody. Wam Drodzy Jubilaci, życie tego nie poskąpiło, dało możliwość byśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten jubileusz, a za trud i poświęcenie na pewno są Wam wdzięczne Wasze dzieci i wasi najbliżsi.
Dziś już wiecie jak wybaczać, wiecie czym jest miłość. Wiecie też ile trudu niesie podjęta decyzja bycia ze sobą przez całe życie...
Przez te lata spędzone ze sobą razem zbudowaliście księgę historii. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw, które niejednokrotnie gubią gdzieś w codziennej gonitwie swoje marzenia, plany, ideały.
My życzymy Wam tu wszyscy zgromadzeni na tej pięknej uroczystości wielu ciepłych i pogodnych dni. Niech Wasze szczęście wciąż trwa.

Szanowni Państwo,
Wiem, że macie Państwo za sobą wiele lat ciężkiej pracy, pewnie chwile niełatwych przeżyć. Niewątpliwie należy Wam się zasłużony odpoczynek. Tym nie mniej przekazujcie dalej waszym najbliższym a przede wszystkim waszym wnukom te wartości które cechują dobrego człowieka - miłość i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, nie wątpię, że wielokrotnie to czyniliście w swoim życiu, i zapewne nie zdając sobie sprawy z tego jak wiele uczyniliście dla drugiego człowieka.
W imieniu własnym, Pani Sekretarz, Pani Skarbnik oraz samorządu Gminy Borowie na czele z obecną z nami Przewodniczącą Rady Gminy Panią Alicją Szaniawską, dziękujemy Wam za wzór pięknej miłości i długoletniego trwania w związku małżeńskim, za dobro, które było Waszym udziałem, za dotychczasową pracę, która przyczyniła się do rozwoju naszej małej ojczyzny jaką jest gmina Borowie. Jak Państwo sięgniecie pamięcią wstecz to inaczej wyglądały Wasze domy, obejścia i zapewne też nasze wioski i cała gmina.

Szanowni Państwo,
Dodatkowego prestiżu dzisiejszej uroczystości dodają medale prezydenckie za długoletnie pożycie małżeńskie. W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny na wniosek Wójta Gminy Borowie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Państwu Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia jak też tego pięknego jubileuszu i życzę zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności. Drodzy Jubilaci: „Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu, i szczyptą soli, i tym co cieszy, i tym co boli. Trwajcie razem, gdy miłość w rozkwicie i gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie” Szczęść Wam Boże. Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy, Z okazji Dnia Seniora składam wszystkim tu obecnym gorące życzenia zdrowia, wielu lat życia wypełnionego radością i satysfakcją z dobrze przeżytych lat. Taki dzień jak dzisiaj pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. To Seniorzy są bowiem źródłem życiowej mądrości, której nabywa się właśnie z upływem lat. Żeby młodzi chcieli nas tylko wysłuchać i wziąć słowa do serca jakże mniej mieli by problemów, i niejasnych sytuacji. Życzę samych pięknych i radosnych dni w zdrowiu, a także by Wasz dojrzały wiek był czasem aktywnym, pełnym pasji, a jednocześnie czasem spełnienia, satysfakcji i poczucia znalezienia właściwego miejsca w życiu. Wszystkiego najlepszego.

      Dostojnym jubilatom oprócz medali wręczono przepiękne róże oraz upominki. Podczas Uroczystości nie zabrakło tradycyjnego toastu lampką szampana, pamiątkowych zdjęć oraz wspomnień. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Ludowy z Kłoczewa, Zespół Ludowy ”Lalinianki” z Lalin, Zespól Ludowy Chromina oraz uczniowie z ZS w Głoskowie.

Galeria zdjęć
Powrót