Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Poprawiono: 29 sierpień 2018
Utworzono: 27 sierpień 2018

26 sierpnia 2018 roku odbyły Gminne Dożynki w Borowiu, które tradycyjnie rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Trójcy Świętej w Borowiu. W intencji rolników mszę odprawił proboszcz parafii ks. Marek Kukiel. Podczas procesji z darami ks. Marek Kukiel poświęcił oraz pobłogosławił przepiękne wieńce oraz chleby dożynkowe.  

Po mszy barwny korowód dożynkowy przemaszerował ulicami Borowia na parking przed budynkiem OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Korowód dożynkowy prowadziła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Michała Szostaka, następnie szły delegacje z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych sołectw, mieszkańcy gminy Borowie i zaproszeni goście. W korowodzie jechały również trzy zaprzęgi konne z władzami gminy oraz zaproszonymi gośćmi.

 

Poprawiono: 08 maj 2018
Utworzono: 08 maj 2018

 

Poprawiono: 13 listopad 2017
Utworzono: 13 listopad 2017

11 listopada w Borowiu odbyła się uroczystość związana z Narodowymi Obchodami Święta Niepodległości podczas której, odsłonięto "Pomnik Niepodległości".

Uroczystość  rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w kościele pw. Trójcy Świętej w Borowiu przez ks. wikariusza  Kamila Stańczuka w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości w asyście orkiestry dętej z Borowia i pocztów sztandarowych, przemaszerowali pod nowy obelisk „Pomnik Niepodległości” znajdujący się obok figury Serca Pana Jezusa na skwerku w centrum Borowia.

Poprawiono: 05 grudzień 2017
Utworzono: 17 październik 2017

W dniu 13 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w kościele pw. Trójcy Świętej w Borowiu odprawioną przez wikariusza ks. Kamila Daniluka w intencji pracowników oświaty.

W uroczystości oprócz pracowników oświaty udział wzięli: Kamila Sabak reprezentująca Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, Alicja Szaniawska Przewodnicząca Rady Gminy Borowie, ks. Kamil Daniluk wikariusz parafii Borowie, Wiesław Gąska Wójt Gminy Borowie, Marta Serzysko Sekretarz Gminy Borowie, Katarzyna Iwaniec dyrektor GOK w Borowiu, Katarzyna Wirtek kierownik GOPS w Borowiu, Jacek Walecki kierownik wydziału oświaty Urzędu Gminy Borowie oraz Łukasz Rosłaniec i Krzysztof Szczypek Policjanci z Zespołu do spraw Prewencji w Borowiu.

Poprawiono: 05 grudzień 2017
Utworzono: 17 październik 2017

W dniu 14 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu  miała miejsce uroczystość związana z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez wikariusza Parafii Borowie ks. Kamila Stańczuka w intencji par obchodzących jubileusz.

Na jubileuszu obecni byli: Przewodnicząca Rady Gminy Borowie Alicja Szaniawska, wikariusz parafii Trójcy Św. w Borowiu ks. Kamil Daniluk, zastępca kierownika USC Hanna Sitek oraz gospodarz uroczystości Wójt Gminy Wiesław Gąska.

Dyrektor GOK Katarzyna Iwaniec przywitała zebranych, a także złożyła dostojnym Jubilatom  gratulacje i życzenia, a następnie poprosiła o zabranie głosu Wójta Gminy, który skierował do Jubilatów następujące słowa:

Kontakt

Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Do góry

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.