Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Strona BIP Urzędu

Na podstawie Uchwały Nr XL/225/2014 Rady Gminy Borowie z dnia 23 września 2014 roku w sprawie określenia szczegółowego sposobu  konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji, Wójt Gminy Borowie ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Borowie z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 września 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022.

  1. Przedmiot konsultacji

Projekt Programu współpracy Gminy Borowie z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022.

  1. Cel konsultacji

Poznanie uwag i opinii do projektu Programu w dziedzinach dotyczących działalności statutowej organizacji i wypracowania wspólnego stanowiska co do dalszej współpracy w roku 2022. Uwagi i opinie, zaprezentowane w trakcie konsultacji, uwzględniane są przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, ale nie są wiążące dla Rady Gminy.

  1. Ramy czasowe

Termin rozpoczęcia konsultacji – 21 października 2021 r.

Termin zakończenia konsultacji – 05 listopada 2021 r.

  1. Forma konsultacji

Konsultacje przeprowadza się w formie formularza ankietowego, który po wypełnieniu należy złożyć lub przesłać pocztą na adres Urzędu Gminy Borowie, ul. A. Sasimowskiego 2, 08 – 412 Borowie, bądź na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz konsultacji wraz z Projektem programu, podlegającego konsultacjom udostępniony jest w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Gminy Borowie www.borowie.pl; na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy lub w pokoju nr 7 Urzędu Gminy Borowie.

 

Serdecznie zachęcamy Państwa do licznego udziału w konsultacjach.

Plakat promocyjny NSP 2021. Mieszkańcy Mazowsza! Spisaliście się na medal, dziękujemy!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 spisano ponad 95% mieszkań w kraju. Jako najludniejsze województwo mamy w tym znaczący udział i każdy mieszkaniec Mazowsza, który wziął udział w spisie, powinien mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku. 

Narodowy Spis Powszechny 2021 był realizowany w czasie pandemii i bardzo zmiennych warunkach. Uzyskany wynik szczególnie cieszy i napawa dumą, ponieważ mieszkańcy Mazowsza pokazali, jak ważną dla nich powinnością był udział w spisie. Tym samym wykazali zrozumienie i troskę o przyszły rozwój własnych gmin, województw i kraju. Dzięki danym pozyskanym w spisie będzie można podejmować rzetelne decyzji w ważnych społecznie obszarach, takich jak: edukacja, służba zdrowia, budownictwo mieszkaniowe, transport publiczny, drogi publiczne i wiele innych. Takie pełne badanie mieszkańców Polski odbywa się tylko co 10 lat – dane z tegorocznego spisu będą więc wykorzystywane przez co najmniej najbliższą dekadę.

Dziękujemy jeszcze raz za fantastyczne zaangażowanie mieszkańców Mazowsza w Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Liczę, że równie chętnie będą Państwo uczestniczyć w innych badaniach statystyki publicznej.

 

Wojewódzkie Biuro Spisowe

Urząd Statystyczny w Warszawie

Wójt Gminy Borowie informuje, że w wyniku postępowania konkursowego przeprowadzonego na wykonanie zadania publicznego w 2021 roku  wyłoniono następujących oferentów:

 Na  zadanie - Wspieranie i upowszechnienie kultury fizycznej realizowane poprzez: zapewnienie rozwoju psychofizycznego, upowszechnianie rekreacji ruchowej, organizowanie zawodów, turniejów sportowych i imprez sportowo – rekreacyjnych o zasięgu gminnym i ponadgminnym, prowadzenie działalności sekcji sportowych dziecięcych i młodzieżowych, szkolenia sportowe obejmujące prowadzenie zajęć treningowych i udział w obozach szkoleniowych z zakresu wybranych dyscyplin sportowych:

 - Oferta Klubu Sportowego „FC STROMBERG” w Głoskowie, na organizację zadania pn. „Rozwój sportowy klubu „FC STROMBERG” ” w kwocie 3000,00 zł.

 Z w/w oferentem zostanie zawarta umowa  na realizację zadania publicznego w formie wsparcia w 2021 roku.

Na plakacie widać jak dziecko próbuje zachęcić dziadka do skorzystania z komputera

„Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” – to tytuł konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych. Konkurs został ogłoszony przez ZUS w ramach realizacji kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku oraz zachęcenie w pomysłowy sposób swoich bliskich do założenia konta i korzystania z niego online.

Prace można przygotować w zależności od wieku i poziomu szkoły, w czterech kategoriach: plakat, komiks, film, infografika/materiał multimedialny. Można je wykonać indywidualnie lub zbiorowo.

Rachunek w banku to bezpieczeństwo i wygoda. Pieniądze na koncie to ochrona przed różnego rodzaju oszustwami (np. „na wnuczka” lub „na policjanta”) i innymi zagrożeniami, np. włamaniem czy kradzieżą. Dostęp do bankowości elektronicznej to z kolei wygodny sposób, aby opłacać rachunki, robić zakupy przez internet czy załatwiać sprawy urzędowe.

Internet i bankowość elektroniczna nie muszą być skomplikowane. Chcemy pokazać seniorom, że korzystanie z konta w banku, internetu i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 29 października br. Natomiast termin nadesłania prac do ZUS mija 10 grudnia 2021 r. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej zus.pl/konkursbzb (link) oraz u koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji (w siedleckim oddziale ZUS  informacji o konkursie oraz o projektach edukacyjnych ZUS udziela Agnieszka Drzewowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 25 640 16 63, tel. kom. 509-871-464).

Kontakt

Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Do góry

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.